אודות אולפנת בני עקיבא צפירה

אודות אולפנת בני עקיבא צפירה

אולפנת בני עקיבא צפירה ממוקמת בסביבה כפרית שקטה ובאווירה רוגעת, במושב צפריה.

האולפנה היא שש שנתית ומונה כ -650 תלמידות, המגיעות מכל איזור גוש דן. מטרתה של האולפנה היא לחנך את תלמידותיה לדרך ארץ, יראת שמים, שמירת מצוות ומצויינות לימודית, מתוך אווירה של שמחה ואהבה גדולה.

האולפנה משתייכת לזרם הציוני הדתי ומחנכת את תלמידותיה מתוך ראיה של דור התחיה והתקומה של ימינו ומתוך רצון לעצב את אישיותה של התלמידה, כדמות משכילה ועצמאית, בכל תחומי הידע.

האולפנה רואה בחינוך להתנדבות ועשייה נדבך חשוב בפיתוח האישיות של כל התלמידות.

הצוות

בראש האולפנה עומד הרב אמיר ארדעי, צוות ההנהלה המורחב, הכולל מנהלי חטיבות, יועצות ומנהלת פנימייה.

צוות המורים הינו אקדמאי, וותיק, מסור מאוד ומנוסה, הן בתחום החינוכי והן בתחום הלימודי. רוב צוות המורים מלמד, הן בחטה"ב והן בחט"ע. קיים קשר מצויין בין הצוות החינוכי לבין תלמידות האולפנה, כשהכל מבוסס על אמון וכבוד הדדי.

חינוך חברתי

באולפנה קיים מערך עשיר ומגוון מאוד בכל התחום של החינוך החינוכי-חברתי. האולפנה שמה דגש מיוחד על פיתוח העולם הערכי של כל תלמידה ולכן מייחסת חשיבות גדולה מאוד לתחום זה. מגוון הפעילויות הינו יוצא דופן. ניתן להתרשם באתר ובדף הפייסבוק של האולפנה. כמו-כן, הבנות מתנדבות באופן קבוע בגנים ובבתי הספר בישובים הסמוכים למושב צפרייה.

הלימודים

הלימודים הינם ברמה גבוהה מאוד ובסיום כיתה י"ב, הזכאות לבגרות עומדת על קרוב ל-100%. באולפנה קיימות מספר מגמות לימוד: פיסיקה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, גיאוגרפיה וספרות, מתמטיקה ואנגלית – מוגבר 5 יחי' לימוד.

למעוניינות קיים מסלול מצויינות במתמטיקה ואנגלית (מואץ). מסלול זה מאפשר סיום 5 יחידות לימוד בסיום כיתה י"א. כמו-כן, ישנו מסלול של לימודי משפטים במסגרת "נוער שוחר משפט עברי", באוניברסיטת בר אילן.

החל משנה"ל תשע"ה, אנו מתחילים בתכנית ייחודית של לימודי סייבר. תכנית זו מיועדת לתלמידות מצטיינות, המיועדות לתפקידים בכירים במסגרת שירותי הביטחון, במסגרת השירות הלאומי.

האולפנה מקפידה לתת מענה אישי ואמיתי לכל אחת מהתלמידות, כל אחת לפי יכולותיה האישיות.

קיימת מערכת של תגבור לימודי אינטנסיבי ובנוסף, מערך מיוחד ומקצועי, בכל תחום לקויות הלמידה.